ADMIN

Radiátorové Studio Brno

730 152 421
Radiátorové Studio Brno

Radiátorové Studio Praha

777 786 670
Radiátorové Studio Praha

Radiátorové Štúdio Senec

+421 904 541 093
Radiátorové Štúdio Senec
  • {{ result.name }}
Můj seznam

Radiátorové Studio Brno

730 152 421
Radiátorové Studio Brno

Radiátorové Studio Praha

777 786 670
Radiátorové Studio Praha

Radiátorové Štúdio Senec

+421 904 541 093
Radiátorové Štúdio Senec
  • {{ result.name }}
Můj seznam

Litinové radiátory

  • Potřebujete poradit s výběrem?

Jednoduše nám zavolejte +420 730 152 421 nebo nám pošlete zprávu přes Kontaktní formulář. Chcete-li zjistit rychle cenu konkrétního radiátoru, můžete si ihned sami jednoduše sestavit sadu prostřednictvím vlastního seznamu přání. V seznamu zobrazíte cenu, výkon a další technické parametry po vybrání konkrétní varianty. Výběr varianty, barvy a připojení provedete po kliknutí na symbol "+" (přidat). Potřebujete-li více informací, jak efektivně využívat náš katalog podívejte se videonávody a naše tipy. Seznam přání má jedinečný odkaz, který můžete snado sdílet s vaším architektem, bytovým designérem nebo si jej můžete vytisknout popř. jej můžete odeslat nám, již jako konkrétní poptávku.

 méně
 více

Rustikální litinové radiátory

Máte chalupu, selské stavení nebo historicky či rustikálně zařízený interiér?

Potom jsou zde pro Vás originánlní litinové radiátory, které dodají interiéru krom příjemného pocitu tepla také kousek opravdového historického designu.

Litinové retro radiátory jsou pro mnohé symbolem stáří a mohutnosti. Řeší topení v objeku na desetiletí a díky větěímu objemu vody tomu mají litinové radiátory i přes nepatrně delší dobu počátečního náhřevu výrazně delší setrvačnost v sálání. Ta je dána za prvé již zmiňovaným větším objemem vody v radiátoru a za druhé výbornou akumulací tepla díky materiálovým vlastnostem litiny. Proto lze litinové radiátory využít pro dlouhotrvající vyhřívání velkých a chladných místností.

Prohlédněte si srovnávací video doby náhřevu litinového radiátoru s klasickým deskovým radiátorem na Youtube a zjistíte, že rozdíl mezi náhřevem je pouhých 4-5min déle než u plechového radiátoru ale sálání u litiny trvá o zhruba 75min déle při stejných provozních teplotách!

Kromě velké setrvačnosti mají tyto radiátory ještě jednu velkou přednost a to je jejich životnost. Vzhledem ke své masivní konstrukci disponují litinové radiátory vysokou odolností. Pokud se k tomu ještě přidá jedinečná technologie zpracování povrchu, kterou Vám společnost Laurens nabízí, je možné dosáhnout životnosti litinových radiátorů až na hranici 100 let.

Co je dobré vědět předem, pokud chcete rustikální litinové radiátory?

  • Každý litinový radiátor je nový odlitek, který vychází z forem, představující repliky původních litinových radiátorů. Samotná výroba (montáž) litinových radiátorů je založena na ručním sestavováním radiátoru z jednotlivých článků, které spojujeme a upravujeme výhradně ručně. Samotná manufaktura je umístěna v České republice. Odsud se pak distribuují hotové litinové radiátory do celé prodejní sítě Laurens.
  • U odlitků člákových radiátorů je proto zapotřebí počítat s tolerancí rozměrů. Především pak celková šířka litinových radiátorů může dosahovat tolerance až +4%. Drobné rozměrové odchylky mohou nastat po složení a nebo i během provozu, kdy dochází při zahřívání k roztahování a při chladnutí ke smršťování radiátoru.
  • Pozor na vysokou hmotnost. Litna je těžký materiál a některé litinové radiátory mohou být velmi těžké a manipulace s nimi je na stavbě často složitá. Pozor při manipulaci a stěhování. Litinové radiátory by se měly přenášet na místo pouze na stojato, aby se zamezilo při manipulaci riziku prohnutí radiátoru a poškození vnitřních vsuvek, což může mít za následek netěsnost mezi články. Litina je křehká, takže každý náraz může způsobit prasklinu nebo rozbití článku.

  • Litinové radiátory jsou objemné a po naplnění otopného tělesa se jejich hmotnost zvýší zhruba o dalších 15-20%. Proto dbejte na to, aby zdi, na kterých budou radiátory zavěšeny byly z pevného a plného zdiva nebo v případě varianty s nožičkami byly podlahy dostatečně silné. Z tohoto důvodu nejsou konzoly na zeď v ceně. Jejich typ a počet se určují až podle typu zdiva. U dřevěných dutých podlah, předsazeného dutého bednění nebo obložení, sádrokartonových příček nebo zdiva z dutých cihel doporučujeme předem konzultovat možnosti zesílení, aby po instalaci nedocházelo z důvodu vysoké hmotnosti k průhybu podlah nebo odpadávání radiátorů.

  • Více informací ohledně výběru radiátoru se můžete dozvědět na stránce častých dotazů FAQ nebo na stránce v Jak vybírat radiátory.

Potřebujete poradit s výběrem nebo si chcete sjednat schůzku v našem Radiátorovém Studiu?

Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře. Váš dotaz zodpovíme v co nejkratší době nebo Vám zavoláme zpět a dohodneme se s Vámi na osobní schůzce na studiu nebo přímo na stavbě. 

Zavřít

laurens.at

Kommen Sie zufälligerweise nicht aus Österreich? Wir empfehlen, dass Sie unsere österreichische Webseite auf laurens.at besuchen. Ihre Eingabe wird für spätere Besuche in Cookies notiert. Sie finden dort Kontakt auf unsere österreichische Vertretung und Partner.

ich möchte hier bleiben los geth's auf laurens.at

Tento web využívá cookies. Více informací naleznete zde.

Rozumím. Zavřít.